Skąd brać zdjęcia i pliki graficzne.

Często klienci pytają nas o zdjęcia. Zazwyczaj zadajemy pytanie...a macie swoje?

 

Skąd brać zdjęcia i pliki graficzne

Najbardziej wartościowymi zdjęciami są te wykonane przez fotografa na konkretne potrzeby firmy. Profesjonalna sesja produktowa, czy sesja członków firmowego zespołu podnosi znacznie renomę marki. W końcu żyjemy w erze obrazkowej.

 

Mamy swoje zdjęcia...huraa!

Czasami zdarza się, że klienci mają swoje zdjęcia. Jednak często odbiegają one od ogólnie przyjętych w sieci standardów jakości. Zdarza nam się “podrasować” przesłane do nas zdjęcia klientów.

Czasami jednak takie zdjęcia lepiej jest schować i zainwestować w fotografa lub skorzystać ze zdjęć dostępnych w serwisach stockowych.

Retusz zdjęć suwnic na potrzeby strony www indsolutions.pl
Retusz zdjęć suwnic na potrzeby strony www indsolutions.pl

 

Indsolutions-stock
Pochodzenie zdjęcia: Adobe Stock 

Co to są zdjęcia stockowe?

To zdjęcia dostępne na platformach, gdzie fotografowie wystawiają je na sprzedaż. Nie musisz się martwić, że kupione zdjęcie będzie złej jakości. Każdy plik przesłany do takiego serwisu jest szczegółowo weryfikowany.

Jedną z wad zdjęć stockowych jest to, że takie zdjęcie może kupić wiele osób, także musisz liczyć się z tym, że ktoś również może użyć tego samego zdjęcia do promocji swojej firmy.

Orientacyjna cena standardowego zdjęcia to koszt ok 40zł, ale cena w zależności od licencji może wynosić nawet kilkaset złotych.

Lista  serwisów stockowych:

Przy ograniczonym budżecie można skorzystać z darmowych magazynów zdjęć:

Korzystaj zatem z głową z dostępnych źródeł i pamiętaj, że warunkiem bezpłatnego korzystania ze zdjęcia jest uznanie jego autora w miejscu publikacji przez Ciebie pobranego materiału graficznego.

Podziękowania za udostępnienie zdjęć
Uznanie autorów zdjęć na stronie Polityka prywatności na stronie alex-borowy.pl

Jeżeli jednak posiadasz środki na wykupienie licencji na zdjęcia, nawet się nad tym nie zastanawiaj.