Historia firmy Adsolutions

Spółka rozpoczęła swoją działalność 1 września 2006 roku w Bielsku-Białej. Jednak początek naszej indywidualnej działalności w Internecie sięga roku 2001. Pierwsze serwisy tworzone, optymalizowane i pozycjonowane były pod wyszukiwarkę Onetu (infoseek), która w tamtym okresie miała ponad 30% udział w rynku. Z czasem jednak jej udział spadł na korzyść Google i my w międzyczasie przenieśliśmy swoją uwagę na nowego gracza.

W czasie zawirowań na polskim rynku wyszukiwarek, zdecydowaliśmy, że lepiej będzie skupić się na zachodnim rynku, który już wtedy obiecywał obroty na odpowiednim poziomie, w połączeniu z lepszymi wskaźnikami gospodarczymi dla państw Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych był to najlepszy wybór. Przez ponad 4 lata współpracowaliśmy z wieloma firmami w Stanach i w Europie. Tworzyliśmy własne serwisy od podstaw (w tym grafikę, oskryptowanie, narzędzia do zarządzania treścią i domenami), jak również na zlecenie.

Znaczne zmiany w indeksie ogólnym wyszukiwarki Google w roku 2007, która w tamtym czasie dostarczała nam około 90% odwiedzających, zmusiła nas do zrewidowania polityki firmy na najbliższe lata. Tworzenie własnych serwisów stało się zbyt czasochłonne wraz z ciągłym pozycjonowaniem, dlatego też zdecydowaliśmy się skupić na usługach związanych z rynkiem wyszukiwarek w kontekście budowania marki i marketingu dla naszych klientów.

Doświadczenie

Nasze doświadczenie to ponad 6 lat pracy w tworzeniu serwisów i materiałów dla użytkowników z uwzględnieniem promocji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych. Większość tego okresu pracowaliśmy na rynku amerykańskim, który jest o kilka lat do przodu w porównaniu do naszego środkowo-europejskiego.

Praca na bardzo konkurencyjnym rynku z dużą ilością webmasterów wymusiła wysoką kulturę pracy i wydajność. Dlatego od początku ze względu na ograniczone moce przerobowe skupialiśmy się na tworzeniu autorskich narzędzi pomocniczych w technologii PHP, opartych o bazy danych MySQL / PostgreSQL (a także płaskie bazy), odpowiedniej optymalizacji szablonów (semantycznych, opartych o standard xHTML i CSS) i najważniejszym czynniku jakim jest systematyczne rozwijanie serwisów pozycjonowanych; aby osiągnąć zamierzony cel.

Monetaryzacja odwiedzin była możliwa dzięki systemom PPC (Pay Per Click), z których korzystamy od wielu lat i bardzo cenimy sobie tą formę reklamy. Współpracowaliśmy z kilkoma firmami z USA i z Europy, dzięki ich rozbudowanym systemom analizy kliknięć (zdecydowanie bardziej rozbudowane niż aktualny lider Google Adsense), mogliśmy doskonalić nasze umiejętności w efektywnej konwersji ruchu i dużym ROI.

Wraz ze zmianami na rynku zachodnim, można stwierdzić jasno, że pozycjonowanie to nie jednorazowe doraźne działania a bardziej proces ciągły, śledzący najnowsze zmiany i modyfikujący cały proces odpowiednio.

Świadczone usługi

Dzięki szerokiemu wachlarzowi naszych umiejętności i wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować rozbudowaną gamę usług dla naszych klientów, które można podzielić na trzy rodzaje:

 • Budowa podstawowej platformy:
  • kodowanie stron i tworzenie narzędzi www od podstaw,
  • audyt lub optymalizacja istniejącej już strony,
  • kreacja lub zmiana wizerunku oraz funkcjonalności strony.
 • Pobudzanie sprzedaży:
  • tworzenie reklam produktów (na potrzeby www i nie tylko),
  • budowanie katalogów produktów.
 • Marketing w Internecie:
  • tworzenie płatnych kampanii w systemach Google Adwords i Onet Kontekst,
  • systematyczna optymalizacja i pozycjonowanie serwisu www.

Zadaj nam pytanie:

Imię i Nazwisko / Nazwa Firmy:

Treść:

Email zwrotny: